Trápí vás přebytečné kilogramy? Chcete se jich zbavit stůj co stůj, a tak v jednom kuse přemýšlíte, jak rychle zhubnout? Nelíbí se vám, jak vypadáte a rádi byste našli co nejkratší cestu ke štíhlejší postavě? Pokud to myslíte vážně a hodláte s nadváhou skutečně zatočit, máme pro vás dobrou zprávu! Je to nejen možné, ale často až překvapivě snadné. Vyžaduje to však jednu důležitou vlastnost. A to disciplinovanost! Pokud jste ochotni pro štíhlou postavu něco obětovat, nepochybně dosáhnete svého. Nevěříte?

Následující řádky vám nabídnou pětici poměrně triviálních tipů, které však jako celek spolehlivě fungují! Začněte se těmito jednoduchými radami řídit, nepolevte a za pár týdnů nám dáte zapravdu.

Jak rychle zhubnout? Jde to bez posilovny i bez hladovění!

Ať už je vaším problémem „pouze“ nadváha nebo trpíte přímo obezitou, je rozumné, že se s přebytečnými kilogramy nehodláte smířit. Je totiž obecně známým faktem, že to „tlouštíci“ nemají v životě lehké. Většinou zápasí se zdravotními problémy, mnohdy mají nízké sebevědomí a často se také potýkají s nejrůznějšími ústrky okolí. Když už zmiňujeme šikanu či opovržení, těmto jevům jsou lidé s nadváhou někdy nuceni čelit dokonce i tam, kde by to zřejmě nečekali. Třeba v ordinacích lékařů. To není dvakrát příjemné, co říkáte?

Chcete se podobným situacím vyhnout? Rádi byste vypadali lépe a získali zpět to, co vám tolik schází? Ztracené sebevědomí? Ukážeme vám, že toho lze dosáhnout! Bez každodenního „utrpení“ v posilovně i bez nesmyslného hladovění.

5 triviálních tipů, které fungují

Někomu jde hubnutí docela snadno, jiný se musí snažit více. Faktem ale je, že to má každý ve svých rukou. Tedy téměř každý. Existují totiž také jedinci, kteří se navzdory pevné vůli potýkají s nadváhou po většinu svého života, ale těch mnoho není. Takoví lidé mají zpravidla buď špatné genetické dispozice nebo trpí nějakou chorobou. Zkrátka jim není přáno. Jestliže k nim nepatříte, bude vše záležet jen a pouze na vás!

Všimli jste si, že obézních lidí okolo nás neustále přibývá? Chcete na tom být lépe než oni? Být zdravější, dobře vypadat a skvěle se cítit? Následující tipy vám v tom pomohou. Jsou sice vcelku triviální a určitě jste se s nimi už setkali. Faktem ale je, že fungují. Musíte je ovšem brát vážně a držet se jich. A to do jednoho! Redukce nadváhy je totiž komplexní záležitost a pokud budete dodržovat pouze některá z těchto pravidel, půjde vám shazování kilogramů ztuha nebo také vůbec.

Tady máte 5 nezbytných podmínek úspěšného hubnutí:

 1. Správné stravování
 2. Optimální pitný režim
 3. Téměř žádný alkohol
 4. Rozumná fyzická aktivita
 5. Dostatek spánku

Jíst se zkrátka musí!

Pokoušeli jste se někdy zhubnout hladověním? Ano? A s jakým efektem? Nejspíš to dopadlo tak, že se vám podařilo shodit sedm, možná osm kilo. Ovšem za pár týdnů byla vaše hmotnost zřejmě stejná jako před „odtučňovací kůrou“. A možná, že byla nakonec dokonce ještě vyšší než původně. A proč? Jednoduše proto, že hladovění nefunguje. Z dlouhodobého hlediska určitě ne! Něco sice shodíte, ale většinou jen krátkodobě, za cenu značného diskomfortu, a navíc s rizikem, že si poškodíte zdraví. Jíst se zkrátka musí, a to i tehdy, když se snažíte zbavit nadváhy.

A co zázračné pilulky, které řada Čechů zkouší? Na ty také zapomeňte! Jsou k ničemu! Pokud jde o stravu, chcete-li nastartovat proces hubnutí, držte se těchto pravidel:

 • Jezte klidně pětkrát denně, ale pouze menší porce!
 • Zakažte si průmyslově zpracované potraviny!
 • Cukr omezte na minimum!
 • Dopřávejte si kvalitní bílkoviny, hodně zeleniny a nějaké to ovoce! 

Pitný režim, alkohol a spánek

Rozumné stravování je velice důležité. Samo o sobě vám však kýžený efekt rozhodně nepřinese. Když chcete zhubnout, musíte respektovat ještě další pravidla. Jaká?

 • Každopádně dodržujte pitný režim – protože když redukujete tělesný tuk, zbavujete se přitom i škodlivých látek, které jsou v něm uloženy. A právě tyto škodliviny je nutné dostat z těla ven. A jak jinak, než jejich „vyplavením“
 • Alkohol omezte na „nezbytné“ minimum – jelikož jde o tzv. prázdné kalorie. Pokud ho vynecháte docela, hubnutí vám půjde výrazně rychleji. Je to prokazatelný fakt!
 • Dopřávejte si kvalitní spánek – protože bez něj budete na váze spíše přibírat, než aby to bylo naopak. Když je člověk nevyspalý a unavený, méně se hýbe a nespaluje tolik kalorií. Nedostatek spánku může navíc povzbuzovat chuť k jídlu a celkově zpomalovat metabolismus 

A co pohyb?

O tom, jak důležitý je při hubnutí pohyb, asi není nutné nikoho příliš přesvědčovat. Souhlasíte? Pokud ano, nezapomeňte především hodně chodit! Poněkud svižnější chůze je totiž jedním z nejefektivnějších způsobů, jak můžete s nadváhou zatočit. Pokud se na to cítíte, přidejte kolo, plavání a třeba i nějaké to „domácí“ cvičení. Zkuste dřepy, pár kliků nebo sklapovaček a uvidíte, že budou kila mizet rychleji, než jste sami doufali. Pamatujte si ale to nejdůležitější:

Nic z toho, co jsme vám dnes doporučili, samo o sobě nefunguje. Štíhlejší a zdravější tělo vám to zkrátka nezajistí! Dodržovat proto musíte všechno, co jsme tu zmínili. Nebo alespoň většinu věcí, o kterých dnes byla řeč. Hubnutí je zkrátka komplexní záležitost!

Nebo tomu snad nevěříte? A jak dlouho už vás nadváha trápí?