Pečujete o svůj zevnějšek? Nevyhýbáte se téměř ničemu, co by mohlo vašemu vzhledu prospět? A při pátrání po zkrášlovacích metodách jste narazili na termín „exfoliace pleti“? Ať už je vám jasné, co se za tímto slovním spojením skrývá, nebo máte o jeho významu jen mlhavou představu, věřte, že byste měli zpozornět!

Chcete vědět proč? Z velmi dobrého důvodu. Pravidelná a důkladná exfoliace pleti totiž spolehlivě oddálí přirozený proces stárnutí a tím prospěje vaší kráse. Jen musíte vědět, jak na to, abyste z této kosmetické procedury vytěžili maximum. A právě s tím vám dnes trochu poradíme. 

Exfoliace pleti neboli peeling obličeje

Péče o pleť byla vždy spíše ženskou doménou. O tom asi nikdo nepochybuje. Faktem nicméně je, že poslední dobou citelně přibývá také mužů, kterým není lhostejné, jak kůže na jejich obličeji vypadá. Bojují se stárnutím pokožky s pomocí krémů, nechávají si vyhladit vrásky okolo očí, a najdou se i tací, kterým není tak úplně cizí peeling obličeje. Peeling neboli exfoliace. Kosmetická procedura, kterou vám na následujících řádcích trochu přiblížíme. A to pro případ, že o jejím významu pro vaši krásu víte jen málo, případně vůbec nic.

Chcete mít bezvadnou pleť? Rádi byste vypadali mladě a svěže? Ukážeme vám, že to není nemožné!

Miliony kožních buněk

Lidská kůže je vlastně největším orgánem celého těla. Pokud chcete, aby správně plnila svou funkci, a navíc i dobře vypadala, musíte se o ni starat. Dopřávat jí pouze kvalitní a výživnou kosmetiku, nekouřit a také ji chránit před škodlivým UV zářením. Faktem nicméně je, že ať už o ni pečujete sebevíc, prochází vaše pokožka neustálou obměnou. Její buňky zkrátka stárnou, opadávají a jsou nahrazovány novými. A to po milionech. A právě odstraňování odumřelých kožních buněk z povrchu kůže, to je procedura, které se odborně říká exfoliace. Provádět ji můžete v podstatě na všech tělesných partiích. Nejčastěji ji však lidé dopřávají svému obličeji.

Napadá vás nějaký důvod, proč nenechávat přírodu, aby si poradila sama? Tušíte, proč se vám vyplatí zbytky staré kůže z těla a zejména pak z obličeje pravidelně odstraňovat?

5 důvodů, které vás přesvědčí

Peeling obličeje nebo exfoliace pleti. Říkejte tomu, jak chcete. Rozhodně však nepochybujte, že má tato kosmetická procedura velký význam. Vaší pokožce jednoznačně prospěje. Kůže bude díky ní zdravější a bude pomaleji stárnout. A co je mladé, to obvykle lépe vypadá. Pro pravidelnou exfoliaci existuje přinejmenším těchto pět důvodů:

  1. Procedura zamezuje ucpávání pórů a omezuje tak vznik různých pupínků a vyrážek
  2. Přispívá k obnově pokožky a tím i k jejímu projasnění (obličej vypadá mladší)
  3. Podporuje oběh krve a urychluje tak vyplavování škodlivých látek
  4. Přispívá k lepší absorpci výživných sér a hydratačních přípravků
  5. Dlouhodobá exfoliace pomáhá zvýšit produkci kolagenu (pleť je pak pružnější)

Mechanicky nebo s pomocí „chemie“

O svou pleť se můžete starat nejrůznějšími způsoby. Navštěvovat kosmetické salony, kupovat drahé značkové přípravky nebo brát na pomoc potraviny, které má doma zřejmě každý. Existuje celá řada možností, jak pokožce prospět. Je-li řeč o peelingu, máte na výběr z těchto dvou základních druhů:

  • Mechanická exfoliace (tzv. scrub) – má zpravidla podobu gelu či krému, který se buď rukou nebo pomocí houbičky či kartáčku vmasíruje do pokožky a dle návodu se později zase odstraní. Tento druh je vhodný zejména pro mastnou a smíšenou pleť
  • Chemický peeling – lze ještě rozdělit na dvě poněkud odlišná řešení. První je založeno na přípravcích, které obsahují ovocné či rostlinné kyseliny. Jde o postup vhodný při akné. Nedoporučuje se na příliš citlivou a suchou pleť. Druhé „chemické“ řešení pracuje s enzymy, které likvidují odumřelé buňky, pokožku hydratují a čistí. Hodí se pro všechny typy pleti. Dobře vás zbaví zarudnutí nebo zrohovatělé kůže

Komplexní terapie

Jak už jsme uvedli, o pleť se můžete starat buď sami nebo s pomocí odborníků. Možná si řeknete, že návštěva kosmetického salonu nebo nějaké kliniky není nic pro vás. Že péči o svou pokožku pohodlně zvládnete doma. A třeba máte i pravdu. Měli byste však vědět, že existují moderní metody, kterým „domácí péče“ může konkurovat jen obtížně. Taková komplexní terapie využívající profesionálních postupů a vysoce kvalitních přípravků může mít na vaši pleť až překvapivě příznivé účinky. Možná, že by nebylo od věci něco podobného alespoň vyzkoušet. Co říkáte?

Nebo je to pro vás samozřejmost a v salonech krásy jste jako doma?