Většina žen potřebuje po porodu víc než kdy jindy podpořit své sebevědomí. Běžné mateřské prádlo nesplňuje vždy představy o atraktivním vzhledu. Kojící podprsenky bývají sice funkční a pohodlné, ale neprobouzí ani  touhu ani pocit výjimečnosti. Naštěstí je zde ještě jedna možnost - kojící podprsenky s kosticí.

 

Kojící podprsenky s kosticí a jejich výhody

 

  • pevnější podprsenka dopřeje ňadrům krásný tvar  a vrátí vám pocit atraktivity,
  • elegantní nadzvednutí dodá vašemu dekoltu smyslnost a využije veškerý potenciál pozitivního vlivu mateřství na velikost prsou,
  • zmírní zátěž, kterou představují větší prsa v období kojení, a uleví vašim zádům.

 

Kdo hledá, najde

 

Současná nabídka kojících podprsenek s kosticí ještě není zdaleka tak bohatá a dostupná jako u jiných typů. Na internetu je však zaručeně naleznete! Vybírat si můžete z  mnoha několika vzorů a barev. Samozřejmostí je rozsáhlá škála velikostí.

 

Vrátit zboží by neměl být problém

 

Obavy některých žen z nákupu spodního prádla na internetu bez možnosti zkoušení a prohlídky na vlastní oči jsou pochopitelné. Většina e-shopů ale provozuje speciální zákaznickou linku, na které je tým proškolených odborníků připraven poradit a pomoci vybrat správný typ i velikost.

Pokud by vám podprsenka nakonec přece jen nesedla, můžete ji prakticky v každém e-shopu minimálně do 14 dnů vyměnit či vrátit. Jak správně vrátit zboží na eshopu se dočtete zde.

 

Krásná na pohled i na dotek

 

Zapomeňme na nevzhledné bavlněné podprsenky v konstantním tvaru dvou stanů. I kojící žena má nárok na eleganci a té se jí dostane třeba díky něžné krajce s květinovým motivem.

Nezbytné odepínání košíčků kvůli kojení je nenápadné a velmi snadno se ovládá.

Důležitým aspektem správné podprsenky je materiál,  z něhož je vyrobena. Vždyť spodní prádlo na sobě máme celý den a čím méně ho vnímáme, tím lépe. Příkladem oblíbených podprsenkových materiálů může být:

 

  • polyamid Tactel® - patentované jemné syntetické vlákno z kterého se vyrábí textilie vysokého lesku a perfektní prodyšnosti,
  • umělé hedvábí – přírodní původ v podobě celulózy ze dřeva nebo bavlny společně s moderní technologií poskytují měkký materiál, příjemný na dotek a s dlouhou životností.

 

Bez pochyb a mýtů

 

Dřív byly kostice ve spojení s kojením zapovězeny. Panovalo totiž přesvědčení, že příliš těsné sevření by mohlo bránit v tvorbě mléka. Pravdivost tohoto tvrzení se však nikdy nepotvrdila. 

Ovšem špatně vybraná podprsenka může už v těhotenství zavinit problémy s kojením, které je přitom pro zdravý vývoj dítěte velice důležité. Velmi důležitá tak budou správná velikost a materiál.

 

Už je čas?

 

Ideální období na pořízení kojící podprsenky s kosticí nastává po dovršení šestinedělí. Do té doby se velikost vašich ňader mění pod taktovkou hormonů a podprsenky bez kostic jsou v tomto ohledu přizpůsobivější.

 

Pohodlí na 1. místě

 

V žádném případě nenoste kostice pokud vám jsou nepříjemné, nebo vám jakýmkoliv způsobem překáží. Ideální podprsenky jsou pevné, ale pružné a pohodlné zároveň.