Depilace intimních partií je téma, kterému je v oblasti péče o tělo věnována nemalá pozornost. Obzvláště ženy se této záležitosti věnují velice často. S nárůstem dostupných metod se pak často ocitají před rozhodnutím, zda zvolit nějaký domácí postup nebo raději vyhledat profesionální služby. Řešíte podobné dilema? Tak se podíváme, co by pro vás mohlo být nejvhodnější!

Domácí depilace intimních partií - soukromí a pohodlí domova

Znáte veškeré domácí metody depilace intimních partií? Nebo jste ještě nevyzkoušeli zdaleka všechno? Depilační krémy, vosky, cukrové pasty nebo holicí strojky. To vše se vám nabízí. Jakékoliv domácí řešení má především výhodu naprostého soukromí, to je zřejmé. Můžete se také depilaci věnovat právě tehdy, kdy na to máte čas. 

Pro domácí depilaci je ale klíčové vybrat správný postup podle individuálních potřeb a citlivosti pokožky. Při správném použití pasty či strojku lze dosáhnout uspokojivých výsledků, avšak je důležité věnovat pozornost bezpečnosti a zachovat hygienu. A to během celého procesu. Faktem nicméně je, že efekt domácích metod obvykle nemá dlouhého trvání. Bohužel.

Než se dáte do díla

Předtím než se pustíte do domácí depilace, je důležité posoudit hned několik věcí. Důležitá je především kvalita používaných produktů. Kvalitní strojek, prvotřídní depilační vosk a tak dále. Význam má také správná technika a následná péče o pokožku po provedené depilaci. To vše může výrazně ovlivnit výsledek procedury a tedy i vaši celkovou spokojenost. Je samozřejmě také zcela nezbytné zvolit takovou metodu, která nezpůsobí podráždění pokožky nebo alergickou reakci. Na to myslete hned od začátku!

 

Chcete perfektní výsledek?

Metody odstraňování chloupků se neustále vylepšují. Chcete perfektní výsledek? Oslovte profesionály! Profesionální depilace intimních partií obvykle znamená návštěvu nějakého kosmetického salonu, kde zkušení specialisté poskytují svoje služby. K vám domů se obvykle takový odborník nevydá. Specialisté mohou pak využívat různé metody. Sáhnout po vosku nebo zvolit takové řešení, které je z hlediska efektivity považováno za zdaleka nejlepší. 

O jakém řešení tu mluvíme? Samozřejmě o laserové epilaci. Ta je pro své mimořádné účinky a dlouhotrvající výsledky nesmírně populární. Chcete co nejlepší výsledek? Salonů krásy a klinik estetické medicíny, kde se lze chloupků z intimních partií dokonale zbavit, je u nás více než dost. 

Když do salonu, tak za laserem!

Laserová epilace je moderní metoda odstranění ochlupení, která využívá intenzivních světelných paprsků ke zničení vlasového folikulu. Tento neinvazivní postup je oblíbený pro svou efektivitu a dlouhodobé výsledky. Během laserové epilace laser proniká do vlasového folikulu, což způsobuje jeho zahřátí a následné zastavení růstu chloupku. 

Pro optimální účinky je obvykle potřeba série ošetření, ale výsledky jsou pak obvykle perfektní. Rozhodně nesrovnatelně lepší než v případě jiných metod.  Před provedením laserové epilace je důležité podstoupit konzultaci s kvalifikovaným odborníkem a řádně se připravit na zákrok. Taková příprava není naštěstí nijak složitá.

 

Jak se připravit na proceduru?

Trápí vás nadměrné ochlupení nebo nepříjemná celulitida? Obojí lze vyřešit. 

A jak se připravit na epilaci laserem? Je to důležitý krok. Ve hře je totiž uspokojivý výsledek a také vaše bezpečnost! Nejprve je vhodné vyhledat kvalifikovaného odborníka, který s vámi vše do detailu probere a poskytne vám kompletní informace týkající se budoucího zákroku. Před samotným zákrokem by měla být pokožka v této oblasti čistá a bez opálení. 

Doporučuje se vyhnout se používání jakýchkoli krémů nebo produktů na ochlupení týden před laserovou epilací. Věnujte také pozornost délce svého ochlupení! Neholte se před epilací, a vyhněte se všemu, co by mohlo pokožku v intimních partiích podráždit.

Jak se připravit na laserovou epilaci intimních partií:

  • Vyhněte se slunci - minimalizujte expozici slunci v oblasti, která bude podrobena laserové epilaci, a používejte opalovací krém s vysokým faktorem.
  • Neholte ochlupení - zamezte holení v dané oblasti a nechte všechny chlupy narůst na délku, která je optimální pro provedení laserového zákroku.
  • Vyčkejte s aplikací kosmetiky - nepoužívejte krémy, deodoranty nebo jiné produkty na pokožku týden před epilací.
  • Oslovte odborníka - před samotným zákrokem si promluvte s odborníkem, sdílejte své obavy a získejte veškeré potřebné informace o proceduře a očekávaných výsledcích. 

Cena a čas

Cena je kromě uspokojivého výsledku dalším důležitým faktorem, který ovlivňuje to, zda se rozhodnete pro domácí nebo profesionální depilaci. Domácí metody bývají samozřejmě levnější, zatímco profesionální služby mohou být nákladnější. A je tu ještě faktor času. Čas hraje také svou roli, a to jak v samotném procesu depilace, tak v tom, jak dlouho vám hladká pokožka vydrží. 

Sebevědomí a pohodlí

Ovlivňuje depilace intimních partií vaše sebevědomí a vaši pohodu? Asi ano, jinak byste ji zřejmě nepodstupovali. Depilované intimní partie navozují pocit čistoty a pohodlí. A která žena by o něco takového nestála? Jisté je, že toho lze dosáhnout jak domácími metodami, tak také v případě, že zvolíte profesionální řešení. Pocit čistoty a pohodlí vám však vydrží zdaleka nejdéle pouze tehdy, pokud se zbavíte chloupků laserem. To je prokazatelný fakt!

 

Tipy pro péči o pokožku 

O pokožku je potřeba pečovat. A týká se to celého těla. Hodilo by se vám pár tipů pro péči o depilovanou pokožku? Chcete vědět, co intimním partiím čerstvě zbaveným chloupků škodí? Tak se na to podívejte:

  • Používejte hydratační krém - udržíte pokožku vláčnou a zabráníte jejímu podráždění.
  • Vyhněte se slunci - protože sluneční svit epilované pokožce škodí.
  • Vyhýbejte se saunám - abyste pokožku nepodráždili.
  • Omezte fyzickou aktivitu - protože pot může rovněž vyvolat nežádoucí reakci.

 

Volba je na vás

Volba mezi domácími a profesionálními depilačními metodami by neměla být nijak složitá. I když je samozřejmě vždy výsledkem osobních preferencí a možností. Přestože je laserová epilace v oblasti bikin co do efektivity zcela bezkonkurenčním řešením, faktem je, že má každá z metod nějaké to plus. Volba je čistě na vás.

Ať už ale sáhnete po jakémkoliv řešení, vždy dodržujte základy péče o svou pokožku. Jedině tak má depilace smysl!