Hledáte takové cviky na zpevnění prsou, které by se daly provádět kdekoliv? Třeba i doma v obýváku? Chcete, aby váš hrudník vypadal tak dobře, jak je to jen možné, ale nemíníte cvičit na veřejnosti? Nakonec, proč ne? Na tom, že toužíte po vytvarovaných a pevnějších ňadrech a zároveň se kvůli tomu nehodláte několikrát týdně „předvádět“ někde v posilovně, není nic divného. Podobně to cítí řada žen. Dá se to zkrátka pochopit. A věřte nebo ne, také vyřešit! A to celkem jednoduše.

Ukážeme vám 5 účinných „domácích“ cviků, které vám s vylepšením vzhledu vašeho poprsí velice dobře pomohou. Budete-li je provádět správně a samozřejmě i s jistou pravidelností, uvidíte, že vás dosažené výsledky už brzy mile překvapí!

Cviky na zpevnění prsou prospějí každé ženě

Každá žena je svým způsobem krásná. A v podstatě každá je také něčím výjimečná. Jednu zdobí dlouhé plavé vlasy nebo krásné oči. Další má plné rty nebo se může pochlubit dokonalýma nohama. A jsou tu samozřejmě ňadra. Symbol ženskosti a objekt mužské touhy. Některé z dam mají štěstí a jejich prsa vypadají tak dobře, že mohou v klidu chodit i bez podprsenky. K jiným naopak příroda tak štědrá nebyla, případně se půvab jejich ňader s přibývajícím věkem pozvolna vytratil.

Jsou vaše prsa perfektní? Věříte si natolik, že s sebou na koupaliště vůbec nenosíte horní díl plavek? Nebo jste naopak přesvědčena, že vaše ňadra za mnoho nestojí? Ať už jste na tom jakkoliv, ani na chvíli nepochybujte, že cviky, které vám za okamžik ukážeme, mohou vašemu hrudníku jedině prospět.

Nic netrvá věčně

Ať už věříte výzkumům, z nichž údajně vyplývá, že velikost ňader nějak souvisí s hodnotou IQ, nebo si o podobných vědeckých studiích myslíte své, s konstatováním, že nic netrvá věčně, budete jistě souhlasit. Rčení, které má bezmála univerzální platnost, se pochopitelně týká i ženských půvabů. I téměř dokonalá ňadra se zkrátka mění. S přibývajícími roky, vlivem kojení nebo třeba proto, že jejich „majitelka“ výrazně zhubne nebo naopak citelně přibere na váze. Velikost poprsí je sice do určité míry dána geneticky, ale jeho tvar a pevnost, zkrátka celkový vzhled, ten se jednoduše mění.

A přestože je zřejmé, že jde poměrně často o změnu k horšímu, faktem je, že lze ňadra s trochou snahy také vylepšit. Máte jisté pochybnosti? Nebojte se! Hned vám ukážeme, jaké cviky vám s tím efektivně pomohou.

Kliky vás nikdy nezklamou!

Trápíte se kvůli tomu, jak vypadají vaše prsa? A hodláte něco podniknout? Pokud vás jakékoliv hromadné cvičení ve fitness centru přivádí do rozpaků, zapracujte na svých půvabech doma. Pět jednoduchých cviků, které vám teď stručně popíšeme, je pro zpevnění a vytvarování vašeho hrudníku jako stvořených. Některé z nich nepochybně znáte, jiné pro vás budou zřejmě zcela nové. Začneme s kliky. Ty vás svou efektivitou nikdy nezklamou! Vyzkoušejte je alespoň v těchto dvou variantách:

  • Klasické kliky – provádějte následujícím způsobem: zaujměte polohu zvanou vzpor ležmo. Tělo zpevněte, neprohýbejte se! Ruce zapřete o podlahu ve vzdálenosti o něco větší, než je šíře vašich ramen. Ruce v loktech pokrčte a tělo spouštějte téměř k zemi, ale jen tak, aby se jí váš hrudník nedotknul. Pak se zvedněte do původní polohy. Chodidla jsou celou dobu cca 8 až 10 cm od sebe!
  • Kliky na jedné noze – jsou samozřejmě obtížnější, ale pro účely posílení prsou také vhodnější. Provádějte je stejně jako klasickou verzi, jen vždy s jednou nohou lehce nad zemí. Nohy střídejte. Prsní svaly jsou při této variantě kliku více namáhány, protože mají více práce se stabilizací těla

Když modlitba pomáhá

Kliky, ať už v jakékoliv podobě, vám asi nejsou neznámé. A rozhodně vašemu hrudníku budou ku prospěchu. A co dál? Co ještě přidat? Třetím cvikem, který vám pomůže zpevnit prsa, je tzv. modlitba. Vypadat by měla zhruba takto:

  • Modlitba – se cvičí tak, že se napřímíte s nohama rozkročmo na šíři ramen. Chodidla pevně na zemi. Napnete břišní svalstvo, lopatky tlačíte dolů. Ruce dáte před sebe a dlaně sepnete v „modlitbu“. Tlačíte dlaněmi vší silou proti sobě a vaše lokty jsou přitom zvednuté do jedné roviny. Vydržíte cca 10 – 15 sekund a několikrát opakujete

Plavat se dá i na suchu

Zpevnění vašeho hrudníku napomůže také čtvrtý cvik, který na první pohled vypadá, jako když se člověk pokouší plavat na suchu. A jaký styl? Co jiného než prsa! Cvičte takto:

  • Plavání na suchu – zpevňuje prsní svaly a je velice jednoduché. Položíte se na břicho a neskrčené nohy zapřete prsty o zem. Nadzvednete hlavu i horní část trupu a vzpažíte ruce. Dlaně směřují k zemi, ale jsou těsně nad ní. A nyní začnete plavat. Téměř jako ve vodě. A stejně jako při plavání ve vodě, také při tomto cvičení zhluboka a pravidelně dýchejte! 

Nakloněná rovina a činky

Slíbili jsme vám pět jednoduchých a účinných cviků, které vám pomohou zpevnit a zformovat ňadra. Pokud vám zatím žádný z předchozích návrhů nepřipadal dostatečně efektivní či zajímavý, zkuste cvik pátý. Tady ho máte:

  • Nakloněná rovina s činkami – vypadá zhruba takto: položíte se na lavici nakloněnou pod úhlem cca 45 stupňů, uchopíte činky a začnete je zvedat. Ruce natažené, činky na úrovni ramen. Pak začnete zvolna pokrčovat lokty a činky se tak budou přibližovat hrudníku. Následně je opět zvednete a takto pokračujete alespoň 15 až 20 krát

Máte svůj oblíbený cvik na prsa, na který nedáte dopustit? Nebo s chutí vyzkoušíte vše, co jsme vám dnes nabídli?