Pořiďte si kvalitní dámské pyžamo. V katalogu internetových obchodů najdete trendy letní i zimní kousky s krátkým a dlouhým rukávem. Vyberte si styl, který vám nejlépe vyhovuje. Na výběr máte produkty různých značek ve standardních i plus size velikostech. 

Dámská pyžama pro každé roční období

Výběr pyžama není radno podceňovat. Spíme v průměru 8 hodin denně. To je poměrně dlouhá doba na to, abychom ji strávili v neprodyšném a nepohodlném oděvu. Během spánku jen neležíme. V těle probíhají důležité biologické procesy, hýbeme se, potíme a kolísá naše tělesná teplota. Pokud se chcete po celou noc cítit pohodlně, zaměřte se na následující faktory:

  1. Komfort nade vše - některá luxusní dámská pyžama mají na povrchu různé ozdoby, aplikace, kapsy a další designově zajímavé prvky. Ozdoby zaujmou na první pohled, ale představte si, že na nich musíte celou noc ležet. Ideální je sáhnout po hladkém pyžamu, které je vyrobeno z přírodních materiálů.
  2. Materiály - přírodní textilie jsou vždy sázkou na jistotu. Mají skvělé termoregulační a absorpční schopnosti. Jsou prodyšné a příjemné na dotek. Nejoblíbenější je 100% bavlna a pravý satén. Dámská bavlněná pyžama mohou bez starosti nosit alergici a lidé s velmi citlivou pokožkou.
  3. Velikost a střih - dejte přednost jednoduchému střihu. Nikde by vás nemělo nic tlačit ani se vám zařezávat. Velikost vybírejte podle tabulek, které najdete u jednotlivých produktů. Bavlněná pyžama by měla být o něco volnější, protože se po vyprání trochu srazí.
  4. Délka - zpravidla souvisí s ročním obdobím. V létě se vám bude hodit set šortek s tričkem s krátkým rukávem nebo tílkem. V zimě oceníte dámské flanelové pyžamo, které se skládá z pohodlných kalhot a horního dílu s dlouhým rukávem.

Elegantní pyžama z katalogu jsou vyrobena z těchto materiálů:

  • Bavlna - patří díky svým skvělým vlastnostem k nejpopulárnějším materiálům vůbec. Je měkká, lehká, prodyšná. Bavlněné oblečení lze prát v pračce i při vyšších teplotách  (vždy se řiďte pokyny na štítku). Tento fakt oceníte především, pokud se nadměrně potíte. Bavlněná pyžama lze nosit celoročně.
  • Flanel - tento kultovní materiál - je optimální volbou v chladných zimních měsících, protože příjemně hřeje. Flanelové pyžamo také oceníte, pokud v ložnici topíte jen minimálně. Flanel se nosí výhradně v zimě.
  • Bambus - je měkký přírodní materiál. Stejně jako bavlna má dobré termoregulační vlastnosti. Bambus je vhodný pro alergiky a má i antibakteriální účinky.
  • Satén - je příjemný na dotek a má chladivé účinky. Luxusní dámská pyžama jsou často vyrobená právě ze saténu. Mají atraktivní lesklý vzhled. Nejlépe se nosí v létě.

Náš tip!

Moderní dámská pyžama jsou často vyrobena z bavlny s příměsí lycry nebo elastanu. Tyto syntetické látky dodávají pyžamu pružnost, ale jsou zároveň šetrné k pleti. Pokud nemáte vyloženě citlivou pokožku a netrpíte žádnou alergií, nemusíte se těchto kombinací obávat.

Nemáte rády nudu? Oblékněte si vtipné dámské pyžamo

Máte smysl pro humor a klasická pyžama bez vzoru a nápisu vám přijdou nudná? Pořiďte si pyžamo s vtipným obrázkem nebo textem. Vtipná pyžama jsou také skvělým dárkem pro partnerku, sestru, maminku či kamarádku.